Jedinečný divadelní festival se po mimořádném přemístění vrací zpět do své domovské scény cirkusového šapita. Od 17. do 22. srpna ožije nejen Horní náměstí, ale díky pouličním představením třeba také ulice Obroková, Hradní či nádvoří hradu. Hostit budeme Kočovný kabaret Bolka Polívky, Divadlo na zábradlí, Divadlo na Jezerce, Divadlo Spektákl, uskupení The Loser(s), Squadra Sua, Divadlo Demago a v jediném koncertu festivalu také mistra světa v lopingu, zpěváka En.Dru s Jenem Hovorkou. Kompletní program naleznete na webu Znojemské Besedy.

Vstupenky můžete kupovat na portálu vstupenkyznojmo.cz nebo v Turistickém informačním centru na ulici Obroková.

 

Z důvodu aktuálních opatření je nutné při vstupu na akci předložit následující doklady.

 

17/8

STARÁ ARÉNA – HROBNÍK

20.00 – GAP / Galerie a Prostor, Kollárova

Jeho život je ohraničený hřbitovní zdí. Nikdy neopustil svůj rodný hřbitov, své království, které zdědil po svém otci a otci jeho otce. V šesti letech vykopal svůj první hrob pro mrtvou kočku a tehdy se z něho stal muž. Muž zodpovědný, trpělivý, obětavý a vážný. Smířený s osudem celoživotního služebníka s mozolem na palci. Smířený? Tak proč tedy pozval tu dívku do svého domu, do domu svého otce a jeho děda? Muselo mu být jasné, že jednou přijde ta chvíle. Chvíle, kdy ho dívka donutí, aby opustil bezpečí hřbitovních zdí.

režie: Peter Gábor, hraje: René Šmotek

 

18/8 

KOČOVNÝ KABARET DIVADLA BOLKA POLÍVKY

14.00-18.00 – Obroková ulice

Poměrně mladí, nadměrně talentovaní a celkem pohlední odchovanci Bolka Polívky rozvibrují svými skečy, klaunskými gegy a hudbou vaše bránice i ulice města Znojma. Zábava pro celou rodinu na celé odpoledne

hrají: Sýkora & Sýkorová, Chovanec & Klíč, Lukáš Houdek, hudba: Kyncl & Vosáhlo

Bez vstupného.

 

DIVADLO NA ZÁBRADLÍ – ZLATÁ PLÁŽ

20.30 – Šapitó, Horní náměstí

Divadelní sitcom vypovídající příběh mladého chlapce, kterému pro jeho zjizvenou tvář nikdo neřekne jinak než „Zombík.“ Mladý kluk, který dostane šanci, ale promění se v monstrum. Tragikomická hra plná ironického a jizlivého humoru, kladoucí si otázku, jestli může ošklivý člověk dosáhnout štěstí. Hvězdné obsazení a skvělé herecké výkony. Pro větší množství vulgarismů není vhodné pro mladistvé.

režie: Jan Prušinovský, hrají: Jiří Černý, Jiří Vyorálek, Jana Plodková, Barbora Bočková, Kateřina Císařová a Petr Čtvrtníček

 

 

19/8

KOČOVNÝ KABARET DIVADLA BOLKA POLÍVKY

14.00-18.00 – Obroková ulice

Kratší scénky proložené hudebními výstupy.

Bez vstupného.

 

KOČOVNÝ KABARET DIVADLA BOLKA POLÍVKY

19.00 – Hradní ulice

Odchovanci ústavu „Divadla Bolka Polívky“ budou testovat znojemské publikum na ulicích. Výsledkem jejich bádání bude celovečerní představení ušité přímo na Míru. Vstupné dobrovolné, smích povinný. Letní večer, skeče, gagy, hudba, tanec, víno, ženy, muži a zpěv. Láska a mír.

hrají: Sýkora & Sýkorová, Chovanec & Klíč, Lukáš Houdek hudba: Kyncl & Vosáhlo

Vstupné dobrovolné.

 

DIVADLO NA JEZERCE — SLÁVA STROJŮ A MĚST

20.30 – Šapitó, Horní náměstí

Jedinečné jevištní spojení Jaroslava Duška, výtvarníka Petra Nikla a hudebníka Ondřeje Smeykala. Vizi budoucího světa Jaromíra Rašína o setkání dvou amerických inženýrů a jednoho českého včelaře, které vyvolává zcela odlišný přístup k životu, přepracoval Jaroslav Dušek v pikantní grotesku o včelách, které občas bodnou laskavým žihadlem. Ojedinělá audiovizuální inscenace, ve které Jaroslav Dušek ztvární řadu mužských i ženských postav.

režie: Jaroslav Dušek, hrají: Jaroslav Dušek, Petr Nikl, Ondřej Smeykal

 

 

20/8

DIVADLO SPEKTÁKL – FRAŠKA O DUŠANOVĚ DUŠI

17.00 – nádvoří hradu

Hra inspirovaná českou středověkou fraškou o mladíkovi, který se vydává hledat ztracenou lásku a střetává se s nástrahami sedmi smrtelných hříchů. Zda-li Dušan podlehne svodům temným zahrají herci citem velejemným. Vtipné jarmareční představení plné písní pro čtyři herce a žebřiňák vhodné pro celou rodinu.

režie: Jan Holec, hrají: Lukáš Černoch, Jáchym Kučera, Daniela Šišková / Eva Burešová, Jan Jedlinský 

 

LOSERS CIRQUE COMPANY – THE LOSER(S)

20.30 – Šapitó, Horní náměstí

Skvělé spojení nového cirkusu, tanečního divadla, činohry a hudby. Představení plné enegie, dechberoucích akrobatických čísel a našlapané hudby. Hravá a vtipná show reflektující dnešní zrychlenou společnost, ve které lidé ztrácí svoji osobnost, soukromí i partnerský život. Představení pro všechny, kdo se chtějí kochat tím, co vše dokáže lidské tělo.

scénář, režie, choreografie: J. Cemerek, hudba: O. Havlík, účinkují: M. Ramba, V. Ramba, P. Horníček, J. Panský, L. Macháček, J. Bělka, K. Stránská, J. Telcová, J. Vrána, Z. Havrlantová 

 

ENDRU A JeN HOVORKA

22.00 – Šapitó, Horní náměstí

Koncert mistra světa v loopingu, zpěváka, herce a beatboxera Ondry Havlíka společně s MC, klávesistou a producentem Jenem Hovorkou rozjedou improvizovanou taneční párty plnou atmosférických deep groovů, hip hopu, jazzu, latiny a world music.

afterparty po vystoupení Losers

 

 

21/8

SQUADRA SUA — BOMBEROS

16.00 – nádvoří hradu

Klaunská pouliční groteska. Popletená oslava 120. výročí založení spolku dobrovolných hasičů Bomberos. Tři hasiči Bom, Be a Ros milují svou práci a odhodlaně drží stráž. Bohužel už je dávno nikdo nevolá k ohni, ani kvůli sundavání koťat ze stromů. Bom, Be, i Ros však stále trénují, čekají na vytoužený požár a jsou připraveni „Bližnímu ku pomoci!“ Rozpustilé hasičské představení pro všechny, kdo někdy chtěli být hasičem.

hrají: Lukáš Houdek, Robert Janč, Stefanie Jorgler, hudba: Jan Kyncl a Jazoo

 

DIVADLO DEMAGO — ŽLUTÁ NEMOC

20.30 – Šapitó, Horní náměstí

Velmistr improvizace a nemilosrdné satiry Jiří Maryško konečně ve Znojmě! Performance jednoho muže na pomezí činohry, stand up comedy, pantomimy a hororu. Psychodrama ze Země vycházejících bacilů

ZRUŠENO

 

 

22/8

HOLEKTIV – VRÁNY

20.00 Svatováclavská kaple (Mikulášské náměstí)

Meditativní pohybová performance za doprovodu živé hudby pro dvě tanečnice a violončelistku. Pohybová i výtvarná estetika čerpající z folklóních motivů a moravských lidových písní. Párová závěsná akrobacie spolu s tancem vytvářejí asociativní obrazy a v impozantním prostoru Svatováclavské kaple jistě přinesou ojedinělý zážitek!

koncept a interpretace: Andrea Vykysalá, Karolína Křížková, režijní spolupráce: Eliška Brtnická, hudba: Terezie Vodička Kovalová

Předprodej vstupenek.

 

 ZB 2021 ZZD 01 plakat FB 1000b

 

Nadcházející události

Znojemská Beseda
Masarykovo náměstí 449/22
66902 Znojmo 2

IČO:00092720   DIČ:CZ00092720

czech republic logo