VÁNOČNÍ NÁLADA v ulicích 🎄

Letošní advent bude každý z nás prožívat nejspíš trochu jinak než jak je zvyklý. O vánoční atmosféru ve Znojmě ale rozhodně ochuzeni nebudete, Masarykovo i Horní náměstí tradičně rozsvítí nazdobené vánoční stromky, které jsou hlavním symbolem Znojemského adventu. Adventní atmosféru podpoří také nová vánoční výzdoba města na ulici Hradní či Václavském náměstí. Navštívit můžete také bránu se jmelím u Enotéky nebo tradiční ohradu s ovečkami, kterou letos najdete nově na Masarykově náměstí. Středeční podvečery budou navíc patřit koledám, v 18:00 se z radniční věže rozezní známé koledy v podání trubačů, můžete si je s nimi zabroukat. 

 

VOŇAVÁ OKÉNKA ☕

A kde si zahřejete horký čajem nebo punčem? Trhy se museli vzhledem k pandemii zrušit, chystáme pro vás ale mapku voňavých okének. Místní kavárny a restaurace v nich budou nabízet horké voňavé nápoje a něco k zakousnutí. Další informace budeme postupně zveřejňovat zde na webových strákách a ve FB události.  

 

DÁRKY ve znojemském balícím papíru 🎁

Vizuální podoba letáků Znojemského adventu tvoří vánoční symboly a stavby, které jsou pro naše město typické. Stejný podklad jsme použili také pro balící papír, který bude k dostání ve voňavých okénkách. Budete tak moci své blízké obdarovat dárky zabalenými ve znojemském balícím papíru. 

 

VÁNOCE DOMA 🏠 (nejen s koncerty s Českým rozhlasem Brno) 

Prostřednictvím živých vysílání, videí a různých tipů u vás doma naladíme tu nejhezčí vánoční atmosféru. Ve spolupráci s Českým rozhlasem Brno přineseme každý týden koncert z prostředí Městského divadla ve Znojmě. V pořadu „Ježíšek ze Znojma“, vysílaného na YouTube kanále Koncerty Českého rozhlasu a na stanici Český rozhlas Brno, se každý týden představí interpreti jako Petr Bende, Michal Šindelář, Bára Basiková, Cimbálová muzika Antonína Stehlíka a další. Vaše ratolesti se mohou těšit na Jájiny dílničky ve formě videí, kde se budou vyrábět různé vánoční dekorace. 

 ZB 2020 ADVENT nahled BB prijezd

 

 

 

Nadcházející události

Znojemská Beseda
Masarykovo náměstí 449/22
66902 Znojmo 2

IČO:00092720   DIČ:CZ00092720