Nabídkový list

 

Divadelní předplatné pro mateřské školy 2022/2023

 

Divadlo Scéna, Zlín

DÁŠENKA ČILI ŽIVOT ŠTĚNĚTE

Když se to narodilo, bylo to jenom takové bílé nic, do hrsti se to vešlo; ale anžto to mělo pár černých ušisek a vzadu ocásek, uznali jsme, že je to psisko a protože jsme si přáli psí holčičku, dali jsme jí jméno Dášenka. Jeden z nejoblíbenějších dětských příběhů od Karla Čapka na jevišti.

Délka: 60 minut

Termín: uvádíme od 8. do 10. listopadu 2022

  

CZIDIVADLO, Praha

JAK VÍLA MODROVLÁSKA SPLNILA TŘI PŘÁNÍ

Co se může stát, když si lidé chtějí přírodu podmanit a přizpůsobit její zákony svým přáním? A co když si se vzácnými dary nedokážou poradit? Zvítězí sobectví, nebo pokora a láska? Veselá pohádka přináší ponaučení, zamyšlení a lidovou moudrost.

Délka: 60 minut

Termín: uvádíme od 17. do 19. ledna 2023

 

Divadlo Pohádka, Praha

VESELÉ VELIKONOCE

Velikonoční zajíček na svém jarním putování má neobyčejná malovaná vajíčka, která v sobě ukrývají nejen lidová říkadla a velikonoční obyčeje, ale také nejednu pohádku. 

Délka: 50 minut

Termín: uvádíme od 7. do 9. března 2023

 

Anima Candida, Praha

JAK JENÍČKA A MAŘENKU NAVŠTÍVÍ POHÁDKY

Vydáme se na dobrodružnou cestu Čajníka a Cukřenky. Potom se podíváme do cirkusu s tetou-klaunem a strýcem-klaunem. Ve třetí pohádce budou král a královna hostit ježibabu, vlka, tříhlavého draka a Otesánka.

Hrají: Kateřina Táborská, Miroslav Táborský nebo René Krupanský.

Délka: 55 minut

Termín: uvádíme od 18. do 20. dubna 2023

 

Divadelní společnost Agáta, Praha

PRINCEZNA ZE MLEJNA

Podle filmové předlohy Zdeňka Trošky. Líbezná pohádka získává srdce diváků všech generací. Je plná lásky, kouzel a líbivých písniček. Spolu s lidmi u mlýna přebývá vodník s čarodějnicí. Jejich strašení je laskavé a příběh, který společně prožijí, nikoho nezarmoutí.

Délka: 55 minut

Termín: uvádíme od 16. do 18. května 2023

 

Divadlo Loudadlo, Praha

NA KOUZELNÉM PALOUČKU

Loutková revue. Když zakokrhá kohout, znamená to, že začíná den. Sluníčko slíbí Měsíčku, že když půjde spinkat, bude mu pak vyprávět, co se zatím na kouzelném paloučku odehrálo. – Děti se podívají třeba na rybičky, proletí se s papírovými draky a na palouček zavítají kamarádi Jů a Hele!

Délka představení 60 minut

Termín: uvádíme od 25. do 27. ledna 2023

 

Nabídkový list pro MŠ ke štažení ZDE.

Přihláška pro MŠ ke stažení ZDE.

 


 

Divadelní předplatné pro základní školy 1. stupeň 2022/2023

DAP, Praha

ČERT A KÁČA

Kdo by neznal pohádkovou Káču – v českých pohádkách má mnoho podob, ale vždy je to řízná, rázovitá lidová postava. Káča v pohádce Boženy Šimkové je mladé, energické děvče, které slouží u panovačné a sobecké kněžny. Jak si poradí s čertem? Pohádka potěší řadou písniček a veselých scének. 

Délka: 60 minut

Termín: uvádíme od 31. října do 4. listopadu 2022

 

Divadlo Za2, Praha

KRYSÁCI A ZTRACENÝ LUDVÍK

Hubert, Hodan, dva krysáci, Eda. Laboratorní potkan z Prahy a Ludvíček, sádrový trpaslík. Tak to je nerozlučná parta, která zažívá na malém smetišti jedno dobrodružství za druhým. Zrovna teď je čeká jedno opravdu veliké – Ludvík se totiž ztratil. Začíná nebezpečná pátrací akce.

Délka: 60 minut

Termín: uvídíme od 12. do 16. prosince 2022

 

Divadelní společnost Julie Jurištové, Praha

OBUŠKU, Z PYTLE VEN

Co svět světem stojí, některé lidé touží jen po bezpracném životě, bohatství a moci. Napravit všechny špatnosti je velká práce i pro kouzelné bytosti.

Délka: 65 minut

Termín: uvádíme od 9. do 13. ledna 2023

 

Divadlo Loudadlo, Praha

VESELÁ POUŤ

Loutková revue. Už samotný název nás zavádí tam, kam děti velice rádi chodí – do světa hudby, kolotočů a říše cizokrajných zvířat. Na pouti se s diváky setkají také dvě roztomilá strašidla Kryšpín a Táhlo, ježibaba a neposední hadi. V představení děti navštíví Jů a Hele a společně se přenesou do míst plných kouzel, zábavy a legrace.

Délka: 60 minut

Termín:  uvádíme od 27. února do 3. března 2023

 

3D Company, Praha

VELKÁ DIVADELNÍ POHÁDKA

Autorská pohádka na motivy knih bratrů Čapkových. Čtyři kamarádi se nudí, a tak se rozhodnou, že nazkouší divadelní hru podle oblíbené knížky Povídání o pejskovi a kočičce. Ale jak se to dělá? Kdo jim poradí? A dokážou zahrát divadelní představení před skutečným publikem?

Délka: 55 minut

Termín: uvádíme od 24. do 28. dubna 2023

 

Nabídkový list pro 1. ročník ZŠ ke štažení ZDE.

Přihláška pro 1. ročník ZŠ ke stažení ZDE.

 


 

Divadelní předplatné pro základní školy 2. stupeň 2022/2023

 

Divadlo AHA!, Ústí nad Labem

DOBRODRUŽSTVÍ TOMA SAWYERA

Škola? Pche! To je přece ztráta času, když se zatím venku dají zažít velká dobrodružství. Tom je obyčejný kluk, který bydlí se svou svéráznou tetičkou Polly v malém městečku. Škola ho moc nebaví. O životě se toho přece může naučit mnohem víc od svého kamaráda Hucka Finna, zanedbaného syna místního opilce. Tuhle dvojku mají místní za známé firmy, klukům totiž netrvá nikdy dlouho vymyslet nějakou originální lotrovinu. Ztřeštěné nápady však Tomovi a Huckovi nejednou pořádně zkomplikují život. (Na motivy románu Marka Twaina.)

Délka: 60 minut

Termín: uvádíme od 14. do 17. února 2023

 

ZE ŽIVOTA HMYZU

Původní alegorické drama, společné dílo bratří Josefa a Karla Čapka, uplatňuje kritický pohled na tehdejší a bohužel i současnou společnost, kde všechny vztahy určují sobecké zájmy. Formou volně na sebe navazujících obrazů rozvíjí inscenace výjevy, v nichž vystupují jednotlivé hmyzí druhy, poukazuje na mravní pojmy, jako je lakota, hamižnost, sobectví. Místo tuláka provází diváka tímto světem mladý chlapec, který se ponoří do snu a stane se součástí života hmyzu. Tato férie je přizpůsobena dnešnímu mladému divákovi a místo moralistického biče nenásilnou formou naplňuje poselství spisovatelů.

Délka: 60 minut

Termín: uvádíme od 11. do 14. dubna 2023

 

Naivní divadlo, Liberec

HVĚZDNÝ POSEL

„Po staletí lidé věřili, že Země je pevným středem vesmíru. Věřili, že Slunce, Měsíc a ostatní planety obíhají kolem Země. Nikdo o tom nepochyboval, nikdo nezkoumal, jestli tomu tak skutečně je.“ Inscenace o životě slavného vědce, matematika, astronoma, filozofa a fyzika Galileo Galileiho je inspirována stejnojmennou knihou uznávaného autora a ilustrátora dětských knih Petra Síse. Je určena pro děti i dospělé a nabízí příběh o hledání pravdy, o lásce ke hvězdám, zvědavosti a vynalézavosti. 

Délka: 50 minut

Termín: uvádíme od 23. do 26. května 2023

 

Nabídkový list pro 1. ročník ZŠ ke štažení ZDE.

Přihláška pro 2. ročník ZŠ ke stažení ZDE.

 

 

V případě zájmu volejte na tel. číslo 515 224 324, Městské divadlo Znojmo, Mgr. Anna Maixnerová nebo piště na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Nadcházející události

Znojemská Beseda
Masarykovo náměstí 449/22
66902 Znojmo 2

IČO:00092720   DIČ:CZ00092720