Nabídkový list

Divadelní předplatné pro mateřské školy 2019/2020

 

CZiDivadlo, Praha

O PRINCEZNĚ, LUCIÁŠOVI A MAKOVÝCH BUCHTÁCH

Pohádka vypráví o princezně Albertině, která by se ráda vdávala, o čertovi Luciášovi, vrchním správci pekelného nepořádku, který si hledá nevěstu, a o tom, co se všechno stane, když se spolu setkají. – Veselá pohádka s písničkami v sobě ukrývá ponaučení o tom, že odvaha, malý čin a laskavá mysl umí udělat opravdové zázraky. Výpravná scéna, rekvizity, téměř muzikálové melodie písniček a neobvyklá zápletka děti pobaví a zaujmě.

Délka představení: 50 minut

Termín: uvádíme od 26. do 28. listopadu 2019

 

Loutkoherecká skupina Loudadlo, Praha

VESELÁ POUŤ

Už samotný název nás zavádí tam, kam děti velice rády chodí – do světa hudby, kolotočeů a říše cizokrajných zvířat. Na pouti se s nimi setkají také dvě roztomilá strašidla Kryšpín a Táhlo, ježibaba a neposední hadi. V představení s prvky černého divadla se objeví i Jů a Hele a společně se přeneseme do míst plných kouzel, zábavy a legrace. - Loutkoherecká skupina Loudadlo spolupracuje s ČT Praha.

Délka představení: 60 minut

Termín: uvádíme od 28. do 30. ledna 2020

 

Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila

PRAŽSKÉ POVĚSTI

Muzikálové zpracování českých pověstí z dílny renomovaných autorů - Zdeňka Bartáka a Jiřího Chalupy. Hrají Eva Hrušková a Jan Přeučil. Jde vlastně o pověsti české ze staré prahy. Děti se seznámí s Horymírem, Křesomyslem, koněm Šemíkem a také s čertem v pověsti o Faustově domě nebo Golemem.

Délka představení: 50 minut

Termín: uvádíme od 10. do 12. března 2020

 

Divadlo D5, Praha

KÁŤA A ŠKUBÁNEK

V malém domku spolu bydlí dva nerozluční kamarádi, holčička Káťa a strakatý pes Škubánek. Zažívají spolu nejen veselé, ale i napínavé příhody a dobrodružství. Nebylo by to jen tak, aby jim někdo nezáviděl jejich přátelství. Škodolibý kocour Luciáš se snaží všemožným způsobem jejich přátelství překazit.

Délka představení: 55 minut

Termín: uvádíme od 31. března do 2. dubna 2020

 

Divadlo Scéna, Zlín

DÁŠENKA ČILI ŽIVOT ŠTĚNĚTE

„Když se to narodilo, bylo to jenom takové bílé nic, do hrsti se to vešlo, ale anžto to mělo pár černých ušisek a vzadu ocásek, uznali jsme, že je to psisko a protože jsme si přáli psí holčičku, dali jsme jí jméno Dášenka.“ – Jeden s nejoblíbenějších dětských příběhů Karla Čapka – tentokrát na jevišti.

Délka představení: 50 minut

Termín: uvádíme od 12. do 14. května 2020 


 

Divadelní předplatné pro základní školy 1. stupeň 2019/2020

 

Divadlo Pegas, Praha

PRINCEZNA ZE MLEJNA

Kterak Jindřich našel v Elišce tu pravou princeznu svého srdce. – Pohádka s písničkami na motivy pohádky Zdeňka Trošky ožívá na divadelních prknech.

Délka představení: 60 minut

Termín: uvádíme od 11. do 15. listopadu 2019

 

Divadlo Pohádka, Praha

POHÁDKA NA VÁNOCE

Pohádky děti naladí do adventní nálady. Pohádka předvánočního času s písničkami Jak rozmařilá mlynářka lakotila je na motivy klasického příběhu o poutníkovi. Pohádka Půjdem spolu do Betléma je příběh o narození Ježíška, provázený zpěvem známých koled a stavbou „dětského živého Betléma“.

Délka představení: 55 minut

Termín: uvádíme od 2. do 6. prosince 2019

 

Divadelní společnost Julie Jurištové, Praha

O POKLADU VE MLÝNĚ

Původní česká pohádka s písničkami, ve které se děti setkají s legračními strašidly Bubulisem a Bobolisem a také s čertíkem Vilibaldem. Ve strašidelném mlýně se dějí prapodivné věci. Ze sousední vesnice sem zabloudí Matěj a Bětuška, kteří se pokusí strašidla vysvobodit ze zakletí. Nečekaně se objeví i chamtivá selka Klotylda, která chce vše překazit.

Délka představení: 60 minut

Termín: uvádíme od 6. do 10. ledna 2020

 

Divadlo D, Praha

O HONZOVI A PRINCEZNĚ

Honza není ani tak hloupý, jak o něm všichni říkají. Všechno prostě řeší selským rozumem. V lese potká babičku, která jej pošle vyléčit princeznu. Té však nemoc namluvila zlá komtesa, aby za ni mohla vládnout. Ale Honza snad udělá pořádek…

Délka představení: 60 minut

Termín: uvádíme od 18. do 22. května

 

Divadelní spolek Rotunda, Znojmo

PRINCEZNA A LOUPEŽNÍCI

Pohádka o princezně, která věděla, co chce a nebála se o to bojovat.

Délka představení: 60 minut

Termín: uvádíme v pondělí 24. února 2020, v úterý 7. dubna 2020, ve středu 15. dubna 2020, ve čtvrtek 7. května 2020, v pátek 22. listopadu 2019


 

Divadelní předplatné pro základní školy 2. stupeň 2019/2020

 

Mladá scéna, Ústí nad Labem

ZE ŽIVOTA HMYZU

Původní alegorické drama, které se řadí mez společná díla bratří Čapků, Karla a Josefa. Formou volně na sebe navazujících obrazů rozvíjí inscenace výjevy, v nichž vystupují jednotlivé hmyzí druhy. Prostřednictvím jejich jednání se poukazuje na mravní pojmy, jako je lakota, hamižnost, sobectví. Místo tuláka provází diváka tímto světem mladý chlapec, který se uchvácen krásnou motýlích křídel ponoří do snu a stane se součástí života hamižných lumků, chrobáků a cvrčků, jepic i netečných hlemýžďů. Tenhle hmyzí pohled na život chlapec odsuzuje, ale zároveň se zamýšlí nad osudem lidským. – Tato feérie je přizpůsobena dnešnímu mladému divákovi a místo moralistického biče nenásilnou formou naplňuje poselství autorů.

Délka představení: 70 minut

Termín: uvádíme od 5. do 8. listopadu 2019

 

Divadlo Drak, Hradec Králové

BÍLÝ TESÁK

Oceňovaná inscenace na motivy slavného dobrodružného románu Jacka Londona. Příběh psa, jemuž koluje v žilách vlčí krev… Příběh diváci sledují očima zvířete, dramaturgie v tomto případě akcentuje téma agresivity v džungli zvířecí i lidské.

Délka představení: 60 minut

Termín: uvádíme od 11. do 14. února 2020

 

Divadlo SemTamFór, nezávislé divadelní sdružení

CESTA KOLEM SVĚTA ZA 80 DNÍ

Starší a mladší muž se náhodně setkávají při legendárním startu Nadarova balónu v Paříži v roce 1871. Jsou to Jules Verne, který v té době ještě nenapsal svou slavnou knihu, a soudobý čtenář, který ji zná nazpaměť. Spisovatel si začíná příběh vymýšlet, zatímco znalý čtenář jej ve svých komentářích konfrontuje s poznatky 20. století. Verne vstupuje do děje, aby osobně hrál svého hrdinu Philease Fogga, druhý mu sekunduje coby věrný sluha Passeparteut. Beze změny se přitom odehrává příběh slavné sázky, zda lze za osmdesát dní objet zeměkouli.

Délka představení: 75 minut

Termín: uvádíme od 21. do 24. dubna 2020


 

Divadelní představení pro střední školy 2019/2020

Těšínské divadlo

GAZDINA ROBA Gabriela Preissová

Jedno z největších českých divadelních dramat pojednává o vášni, snech a touze, které není možné naplnit. Baladický příběh lásky chudé krajčířky Evy a bohatého statkáře Mánka je zasazen do prostředí slovácké vesnice, která je zde vylíčena jako přísně rozkastované pařeniště emocí, plné nejrůznějších dogmat, vášně a závisti. Evin boj s nepochopením okolí a nepřejícností je zároveň velkým a vskutku dramatickým bojem za svobodu člověka a lidskou důstojnost. – Nedílnou součástí inscenace je i hudební zpracování skladatele a vynikajícího instrumentalisty Dalibora Štrunce. Režie: Petr Kracik

Délka představení: 130 minut. Hraje se s přestávkou.

Termín: 23. října 2019 (10.00)

 

Divadlo Radka Brzobohatého, Praha

LAKOMEC Moliére

Jedno z nejslavnějších děl předního dramatika francouzského klasicismu baví již bezmála tři a půl století divadelní obecenstvo. Ukazuje, co všechno může přivodit chorobná posedlost penězi či náruživá závislost na mamonu. 

Délka představení 115 minut. Hraje se s přestávkou.

Termín: 1. listopadu 2019 (9.00, 11.00)

 

Divadelní spolek Rotunda, Znojmo

REVIZOR – N. V. Gogol, Z. Mahler

Úprava světoznámé komedie o falešném revizorovi, který rozčeří poklidnou hladinu jednoho maloměsta.

Délka představení 100 minut. Hraje se s přestávkou.

Termín: 27. února 2020 (9.00)

 

Bez termínu jsou zatím tituly, které vám nabídneme, pokud o ně projevíte zájem:

  

Divadlo ve věži, Praha

JEDNA A JEDNA JSOU TŘI – Václav Procházka

Fiktivní dialog milující a milované ženy o milujícím a milovaném muži. Anna a Josefína Čermákovy o Antonínu Dvořákovi. – Živě zazní hudba Antonína Dvořáka.

Termín: bude upřesněn dle zájmu

 

Divadelní společnost Julie Jurištové, Praha

CHUDÁK MANŽEL Moliére

Termín: bude upřesněn dle zájmu (říjen 2019 – březen 2020)

 

Starý Návrat, Praha

CHARLES BAUDELAIRE – šokující příběh velkého francouzského básníka

Zvláštní literární pásmo s divadelními prvky v hlavní roli s Janem Potměšilem. Spoluúčinkuje hrečka Jitka Nerudová v roli čtyř básníkových osudových žen a Václav Návrata (P. Verlain) a Přemysl Vacek (A. Rimbaud).

Termín: bude upřesněn dle zájmu 

 

 

Nadcházející události

Znojemská Beseda
Masarykovo náměstí 449/22
66902 Znojmo 2

IČO:00092720   DIČ:CZ00092720