Městské divadlo Znojmo

Nabídkový list

 

Divadelní předplatné pro mateřské školy 2020/2021 

Divadlo Za2, Praha

VELKÉ DOBRODRUŽSTVÍ MALÉHO BROUKA

Střevlík Pepa je další z pohádkových hmyzích postaviček, která si malé diváky získá svým vtipem, chytrostí, odvahou a smyslem pro čest. – Pepa žije na louce u Černého lesa a se svým nejlepším přítelem zlatohlávkem Jardou se jednoho dne vydají hledat pravé štěstí. Oba na cestě zažijí mnohá podivuhodná dobrodružství. A jestli štěstí najdou? Odpověď je na konci výpravné pohádky s krásnými písničkami.

Délka představení 60 minut. 

Termín: uvádíme od 10. do 12. listopadu 2020

 

Divadlo KAPSA, Andělská hora

PUTOVÁNÍ ZA VÁNOČNÍ HVĚZDOU

Poutavou formou vyprávěný příběh o narození Ježíška. Inscenace, která je ve verších, srozumitelně líčí nejkrásnější příběh všech dob. Chybět nebudou ani koledy od českých po rakouské, ale ani adventní písně z Francie a Itálie. 

Délka představení 50 minut.

Termín: uvádíme od 15. do 17. prosince 2020

 

Divadlo Pegas, Praha

LOTRANDO A ZUBEJDA

Pohádkový muzikál s písničkami Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře na motivy stejnojmenné filmové předlohy. 

Délka představení 70 minut.

Termín: uvádíme od 19. do 21. ledna 2021

 

Divadlo Sympatie, Ostrava

NEZBEDNÁ ČARODĚJKA

V lesní chaloupce žije už po staletí nezbedná čarodějnice Střapatice se svým moudrým přítelem netopýrem Lumírem. Ten dohlíží na to, aby se řádně učila kouzlit a čarovat. Ona se však učení vyhýbá, jak může a vyvádí drobné neplechy a lumpárničky. Udělá tomu přítrž její přísná teta Babice Krákořice? To se uvidí.

Délka představení 60 minut.

Termín: uvádíme od 9. do 11. března 2021

 

Divadlo Scéna, Zlín

DÁŠENKA ČILI ŽIVOT ŠTĚNĚTE

„Když se to narodilo, bylo to jenom takové bílé nic, do hrsti se to vešlo, ale anžto to mělo pár černých ušisek a vzadu ocásek, uznali jsme, že je to psisko a protože jsme si přáli psí holčičku, dali jsme jí jméno Dášenka.“ – Jeden s nejoblíbenějších dětských příběhů Karla Čapka – tentokrát na jevišti.

Délka představení: 50 minut

Termín: uvádíme 4. – 6. května 2021

 


 

Divadelní předplatné pro základní školy 1. stupeň 2020/2021

Divadlo Pohádka, Praha

ZLATOVLÁSKA

Podkladem pro toto zpracování Zlatovlásky byl scénář Josefa Kainara a vychází samozřejmě z předlohy české lidové pohádky K. J. Erbena. Scénické zpracování je postaveno na výpravné scéně, doplněné hudbou, světelnou divadelní atmosférou a luminiscenčním prostředím s prvky černého divadla. 

Délka představení 60 minut.

Termín: uvádíme od 23. do 27. listopadu 2020

 

Divadelní společnost Julie Jurištové, Praha

PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU NA ČELE

Klasická pohádka s písničkami na motivy Boženy Němcové. Diváci se ocitnou v království krále Dobroslava, jehož dcera Lada právě slaví osmnáctiny. Ty zkazí návštěva obhroublého krále Kazisvěta. Lada hledá záchranu v myším kožíšku. Doputuje do království prince Radovana – a láska nakonec zvítězí.

Délka představení 65  minut.

Termín: uvádíme od 4. do 8. ledna 2020

 

Metropolitní divadlo, Praha

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA V LEDOVÉM KRÁLOVSTVÍ

Příběh sester Ely a Anny je notoricky známý. Dětský muzikál na motivy pohádky H. Ch. Andersena s prvky z filmu Ledové království, nabitý efekty, choreografií, písněmi, výpravnými kostýmy a moderní projekcí na plátně jej nabízí trochu jinak. 

Délka představení 60 minut.

Termín: uvádíme od 15. do 19. února 2021

 

Naivní divadlo Liberec

POHÁDKA O LIAZCE

Cesta libereckého kamionu až do nitra Afriky! Moderní autorská pohádka se volně inspiruje úspěchy kamionu LIAZ na tratích slavné pouštní Rallye Paříž – Dakar v osmdesátých letech minulého století. – Jak již název napovídá, trojici hlavních hrdinů (šofér, navigátor a mechanik) pomáhá během jejich závodění i řada pohádkových bytostí a okolností. 

Délka představení 50 minut.

Termín: uvádíme od 19. do 23. dubna 2021

 

Divadelní Agentura Praha

ČERT A KÁČA

Káča je mladé energické děvče, které slouží u panovačné a sobecké kněžny. Chce si vzít ovčáka Jirku, ale kněžniny intriky ji zavedou přímo do bran pekla. To je ale teprve začátek…

Délka představení 60 minut.

Termín: uvádíme od 10. do 14. května 2021

 


 

Divadelní předplatné pro základní školy 2. stupeň 2020/2021

Liduščino divadlo, Praha

ČERT A KÁČA

Komedie s hudbou Antonína Dvořáka a scénářem podle libreta opery. Činoherně hraný příběh je vtipnou ukázkou z venkovského života – Hubatá Káča touží po tom, aby byla velkou paní, a odejde kvůli tomu až do pekla. Naštěstí se pro ni vydá hodný pasáček Jirka a ona se nakonec ráda vrátí na zem. Klasická hudba příjemně podtrhuje atmosféru známého příběhu. Do představení jsou začleněny čtyři hlavní árie v nahrávce Národního divadla Praha. 

Délka představení 60 minut.

Termín: uvádíme od 9. do 12. února 2021

 

Divadlo SemTamFór, nezávislé divadelní sdružení

CESTA KOLEM SVĚTA ZA 80 DNÍ

Starší a mladší muž se náhodně setkávají při legendárním startu Nadarova balónu v Paříži v roce 1871. Jsou to Jules Verne, který v té době ještě nenapsal svou slavnou knihu, a soudobý čtenář, který ji zná nazpaměť. Spisovatel si začíná příběh vymýšlet, zatímco znalý čtenář jej ve svých komentářích konfrontuje s poznatky 20. století. Verne vstupuje do děje, aby osobně hrál svého hrdinu Philease Fogga, druhý mu sekunduje coby věrný sluha Passeparteut. Beze změny se přitom odehrává příběh slavné sázky, zda lze za osmdesát dní objet zeměkouli.

Délka představení 75 minut.

Termín: uvádíme od 13. do 16. dubna 2021

 

Těšínské divadlo

HRÁTKY S ČERTEM

V pohádkové hře Jana Drdy je humor, poezie a – jak už to v pohádkách bývá – vítězí v ní dobro nad zlem. Tato inscenace nese i známky inovace: autorská dvojice Petr Markov a Zdeněk Barták převedli příběh do muzikálové podoby. To je zárukou dobré zábavy a výborné hudby.

Délka představení 110 minut s přestávkou.

Termín: uvádíme od 1. do 4. června 2021

 


Divadelní představení pro střední školy 2020/2021

Divadlo Drak, Hradec Králové

POSLEDNÍ TRIK GEORGESE MELIÈSE

Divadelní představení, které je poctou světu kouzel, filmu a imaginace. Je inspirováno pozoruhodným životním příběhem a dílem průkopníka kinematografie Georgese Mélièse. Zavede diváky do lákavého prostředí kouzelníků, triků a magie. Na Mélièsův svět plný bezbřehé imaginace je dokonce i smrt krátká, neboť celuloid, iluze a fantazie jsou velké zbraně. Mohou i Zubatou porazit… Nebo ne? Dozvíme se na konci cesty fascinujícím životním příběhem největšího filmového kouzelníka všech dob. Režie Jiří Havelka, který v roce 2007 získal Cenu Alfréda Radoka jako talent roku.

Délka představení: 50 minut.

Termín: 1. říjen 2020, 11.00

 

Divadlo Radka Brzobohatého, Praha

PŘELET NAD KUKAČČÍM HNÍZDEM

Ceněná dramatizace stejnojmenného bestselleru Dalea Wassermana. Strhující příběh o souboji mezi manipulativní zdravotní sestrou a jejím nedobrovolným pacientem. Aby se vyhnul vězení, zvolil psychiatrickou léčebnu. Ale možná udělal největší chybu svého života. Dramatizace stejnojmenného bestselleru Kena Keseyho posbírala spoustu cen, včetně ceny Newyorské kritiky a Tony Award, a hraje se s úspěchem po celém světě. Slávu Přeletu nad kukaččím hnízdem pak dovršila filmová adaptace Miloše Formana, která získala pět Oscarů – nejlepší film, herec, herečka, režisér a scénář. Režie: Lukáš Burian.

Hrají: Miroslav Hrabě, Romana Goščíková/ Anna Kulovaná, Lukáš Malínek, Milan Enčev, Jindřich Žampa/Martin Šnajdr, Karel Hýbl/ Antonín Hardt aj. 

Délka představení 160 minut. 

Termín: 19. říjen 2020, 10.00 hod.

 

Těšínské divadlo

ŠUMAŘ NA STŘEŠE

Legendární muzikál (Šolom Alejchem – Joseph Stein) o síle tradic, lásky, rodinných vztahů a potřebě tolerance. Největší starostí chudého židovského mlékaře Tovjeho je dobře provdat své dcery a zajistit jim lepší budoucnost. Ale ony poruší tradici a muže svých srdcí si najdou samy. Celý příběh je zasazen do Ruska počátku 20. století, do období velkých antisemitských pogromů. – Mnoha cenami ověnčený a svými tématy aktuální muzikál proslavil nejen jeho silný a moudrý příběh, ale i slavné melodie.

Režie: Petr Kracik

Hrají: Miroslav Liška, Šárka Hrabalová, Petra Sklářová, Bára Vidomská, Eliška Adamovská, Natálie Brázdilová/ Valerie Skalická, Eliška Žylková a další.

Délka představení: bude upřesněna

Termín: 27. říjen 2020, 10.00 hod.

 

Starý návrat, Praha

CHARLES BAUDELAIRE – šokující příběh velkého francouzského básníka

Zvláštní literární pásmo s divadelními prvky v hlavní roli s Janem Potměšilem. Spoluúčinkuje hrečka Jitka Nerudová v roli čtyř básníkových osudových žen a Václav Návrata (P. Verlain) a Přemysl Vacek (A. Rimbaud).

Termín: 12. leden 2021, 10.15, 11.45 hod.

 

GP-ART, Praha

BLÁZNOVY ZÁPISKY

Gogol ve svém monologu s neobyčejnou empatií a zároveň se smyslem pro místy až krutou grotesku dává nahlédnout do mysli malého bezvýznamného človíčka, který se stále více propadá do svého šílenství. A Jan Přeučil se opět po letech vrací na jeviště s mistrovským jevištním monodramatem.

Režie: Jaroslav Gillar. Hraje: Jan Přeučil.

Délka představení 70 minut. 

Termín: 16. prosinec 2020, 19.00

 

 

V případě zájmu volejte na tel. číslo 515 224 324, Městské divadlo Znojmo, Mgr. Anna Maixnerová nebo piště na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

 

 

Nadcházející události

Znojemská Beseda
Masarykovo náměstí 449/22
66902 Znojmo 2

IČO:00092720   DIČ:CZ00092720