Vytisknout

Městské divadlo Znojmo

Nabídkový list

 

Divadelní předplatné pro mateřské školy 2021/2022

Divadlo Pohádka, Praha

JAK SE HONZA UČIL ČAROVAT

Této pohádce nechybí opravdová kouzla, rozmazlená princezna, výpravná malovaná scéna a kostýmy. Celou inscenaci umocňuje luminiscenční prostředí, vtipné dialogy a řada melodických písniček. 

Délka představení 60 minut. 

Termín: uvádíme od 23. do 25. listopadu 2021

  

Divadlo Continuo, Praha

ZUNA aneb SLYŠELI JSTE NĚKDY, CO SI VYPRÁVĚJÍ ŽÍŽALY?

Autorská loutková pohádka pro děti od 4 let, která zpracovává téma odpovědnosti z vlastního rozhodnutí, překonání strachu a síly našich činů.

Délka představení 50 minut.

Termín: uvádíme od 14. do 16. prosince 2021

 

Divadlo Loudadlo, Praha

NA KOUZELNÉM PALOUČKU

Loutková revue. Když zakokrhá kohout, znamená to, že začíná den. Sluníčko slíbí Měsíčku, že když půjde spinkat, bude mu pak vyprávět, co se zatím na kouzelném paloučku odehrálo. – Děti se podívají třeba na rybičky, proletí se s papírovými draky a na palouček zavítají kamarádi Jů a Hele!

Délka představení 60 minut.

Termín: uvádíme od 25. do 27. ledna 2022

 

Divadlo Pegas, Praha

LOTRANDO A ZUBEJDA

Pohádkový muzikál s písničkami Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře na motivy stejnojmenné filmové předlohy. 

Délka představení 70 minut.

Termín: uvádíme od 5. do 7. dubna 2022

 

Divadlo KAPSA, Andělská Hora

O SNĚHURCE

Romantický pohádkový muzikál na motivy známé pohádky bratří Grimmů. Představení obdrželo Hlavní cenu za inscenaci pro děti na Českém pohádkovém festivalu 2009. 

Délka představení 55 minut.

Termín: uvádíme od 3. do 5. května 2022

 

Přihláška pro MŠ ke stažení ZDE.

 


 

Divadelní předplatné pro základní školy 1. stupeň 2021/2022

Divadlo Za2

VELKÉ DOBRODRUŽSTVÍ MALÉHO BROUKA

Hmyzí postavička, střevlík Pepa, si diváky získá vtipem, chytrostí, odvahou a smyslem pro čest. S nejlepším přítelem zlatohlávkem Jardou se jednoho dne vydají hledat do pravé štěstí. Od té chvíle je čeká vzrušující putování. Zažijí mnohá dobrodružství a je otázka, jestli štěstí najdou?

Délka představení 55 minut.

Termín: uvádíme od 8. do 12. listopadu 2021

 

Divadlo Agáta

O PRINCEZNĚ, KTERÁ RÁČKOVALA

Pohádka na motivy známé televizní předlohy o princezně, která si zakládala na své urozenosti, je plná humoru i melodických a vtipných písniček Zdeňka Rytíře. 

Délka představení 60 minut.

Termín: uvádíme od 29. listopadu do 3. prosince 2021

 

Divadelní společnost Julie Jurištové, Praha

PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU NA ČELE

Klasická pohádka s písničkami na motivy Boženy Němcové. Diváci se ocitnou v království krále Dobroslava, jehož dcera Lada právě slaví osmnáctiny. Ty zkazí návštěva obhroublého krále Kazisvěta. Lada hledá záchranu v myším kožíšku. Doputuje do království prince Radovana – a láska nakonec zvítězí.

Délka představení 65  minut.

Termín: uvádíme od 3. do 7. ledna 2022

 

Divadlo Pohádka, Praha

ZLATOVLÁSKA

Podkladem pro toto zpracování Zlatovlásky byl scénář Josefa Kainara a vychází samozřejmě z předlohy české lidové pohádky K. J. Erbena. Scénické zpracování je postaveno na výpravné scéně, doplněné hudbou, světelnou divadelní atmosférou a luminiscenčním prostředím s prvky černého divadla. 

Délka představení 60 minut.

Termín: uvádíme od 14. do 18. února 2022

 

Metropolitní divadlo, Praha

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA V LEDOVÉM KRÁLOVSTVÍ

Příběh sester Ely a Anny je notoricky známý. Dětský muzikál na motivy pohádky H. Ch. Andersena s prvky z filmu Ledové království, nabitý efekty, choreografií, písněmi, výpravnými kostýmy a moderní projekcí na plátně jej nabízí trochu jinak. 

Délka představení 60 minut.

Termín: uvádíme od 21. do 25. března 2022

 

Naivní divadlo Liberec

POHÁDKA O LIAZCE

Cesta libereckého kamionu až do nitra Afriky! Moderní autorská pohádka se volně inspiruje úspěchy kamionu LIAZ na tratích slavné pouštní Rallye Paříž – Dakar v osmdesátých letech minulého století. – Jak již název napovídá, trojici hlavních hrdinů (šofér, navigátor a mechanik) pomáhá během jejich závodění i řada pohádkových bytostí a okolností. 

Délka představení 50 minut.

Termín: uvádíme od 30. května do 3. června 2022

 

Přihláška pro 1. ročník ZŠ ke stažení ZDE.

 


 

Divadelní předplatné pro základní školy 2. stupeň 2021/2022

 

MD Agentura, Praha

TRAPAS NEPŘEŽIJU! aneb TEN ŘÍZEK NEZVEDEJ

Komedie pro ty, kteří tápou v pravidlech slušného chování. Karel Louda je žák 8. B. Přichází do nové školy v novém městě. Bojí se nového kolektivu, učitelů, sousedů a holek. Trapas by nepřežil! – Protagonisté předvedou, jaké chyby dělá při představování, v autě, ve škole, v kině, na rautu a v kontaktu s děvčaty. – Hrají, zpívají a tančí Michaela Dolinová (moderátorka a herečka) a Ladislav Ondřej (Jakub Mázl v seriálu Ordinace v růžové zahradě). – Oba se během představení svým způsobem promění. Z přísné dámy se stane rozverná paní a z málo sebevědomého kluka mladý muž s rozhledem.

Délka představení: 60 minut

Termín: uvádíme od 1. do 4. února 2022

 

Liduščino divadlo, Praha

ČERT A KÁČA

Komedie s hudbou Antonína Dvořáka a scénářem podle libreta opery. Činoherně hraný příběh je vtipnou ukázkou z venkovského života – Hubatá Káča touží po tom, aby byla velkou paní, a odejde kvůli tomu až do pekla. Naštěstí se pro ni vydá hodný pasáček Jirka a ona se nakonec ráda vrátí na zem. Klasická hudba příjemně podtrhuje atmosféru známého příběhu. Do představení jsou začleněny čtyři hlavní árie v nahrávce Národního divadla Praha. 

Délka představení 60 minut.

Termín: uvádíme od 1. do 4. března 2022

 

Divadlo SemTamFór, nezávislé divadelní sdružení

CESTA KOLEM SVĚTA ZA 80 DNÍ

Starší a mladší muž se náhodně setkávají při legendárním startu Nadarova balónu v Paříži v roce 1871. Jsou to Jules Verne, který v té době ještě nenapsal svou slavnou knihu, a soudobý čtenář, který ji zná nazpaměť. Spisovatel si začíná příběh vymýšlet, zatímco znalý čtenář jej ve svých komentářích konfrontuje s poznatky 20. století. Verne vstupuje do děje, aby osobně hrál svého hrdinu Philease Fogga, druhý mu sekunduje coby věrný sluha Passeparteut. Beze změny se přitom odehrává příběh slavné sázky, zda lze za osmdesát dní objet zeměkouli.

Délka představení 75 minut.

Termín: uvádíme od 26. do 29. dubna 2022

 

Přihláška pro 2. ročník ZŠ ke stažení ZDE.

 


Divadelní představení pro střední školy 2021/2022

 

GP-ART, Praha

BLÁZNOVY ZÁPISKY

Gogol ve svém monologu s neobyčejnou empatií a zároveň se smyslem pro místy až krutou grotesku dává nahlédnout do mysli malého bezvýznamného človíčka, který se stále více propadá do svého šílenství. A Jan Přeučil se opět po letech vrací na jeviště s mistrovským jevištním monodramatem.

Režie: Jaroslav Gillar. Hraje: Jan Přeučil.

Délka představení 70 minut. 

Termín: 26. říjen 2021, 10.30 hod.

 

Těšínské divadlo

ŠUMAŘ NA STŘEŠE

Legendární muzikál (Šolom Alejchem – Joseph Stein) o síle tradic, lásky, rodinných vztahů a potřebě tolerance. Největší starostí chudého židovského mlékaře Tovjeho je dobře provdat své dcery a zajistit jim lepší budoucnost. Ale ony poruší tradici a muže svých srdcí si najdou samy. Celý příběh je zasazen do Ruska počátku 20. století, do období velkých antisemitských pogromů. – Mnoha cenami ověnčený a svými tématy aktuální muzikál proslavil nejen jeho silný a moudrý příběh, ale i slavné melodie.

Režie: Petr Kracik

Hrají: Miroslav Liška, Šárka Hrabalová, Petra Sklářová, Bára Vidomská, Eliška Adamovská, Natálie Brázdilová/ Valerie Skalická, Eliška Žylková a další.

Délka představení: bude upřesněna

Termín: 4. duben 2022, 10.00 hod.

 

Starý návrat, Praha

CHARLES BAUDELAIRE – šokující příběh velkého francouzského básníka

Zvláštní literární pásmo s divadelními prvky v hlavní roli s Janem Potměšilem. Spoluúčinkuje hrečka Jitka Nerudová v roli čtyř básníkových osudových žen a Václav Návrata (P. Verlain) a Přemysl Vacek (A. Rimbaud).

Termín: 26. říjen 2021, 10.30 hod.

 

 

V případě zájmu volejte na tel. číslo 515 224 324, Městské divadlo Znojmo, Mgr. Anna Maixnerová nebo piště na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.